Ödeme Seçenekleri

Kapıda Ödeme, EFT veya Havale kullanabilir miyim?
Kıbrıssepetim’de kapıda ödeme yöntemleri kullanılmamaktadır. Ödemelerinizi kredi kartı, havale veya eft üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. EFT ve havale işlemlerinde sürecin hızlı başlayabilmesi için havale bildirim formunu doldurmanız gereklidir.


Kapıda ödeme seçeneği neden yok?

Kıbrıssepetim Kıbrıs’ta alıcı ve satıcıyı buluşturan bir platformdur. Kıbrıssepetim ürün satışı yapmamaktadır. Kıbrıssepetim’den satın almış olduğunuz ürünler size kıbrıssepetim tarafından değil, sitede satıcı olarak işlem yapan kullanıcı ve firmalar tarafından kargolanır.

Kıbrıssepetim.com’da ticaret Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

-Sıfır Risk’de, alıcının yaptığı ödemeler önce kıbrıssepetim havuz hesabına aktarılır.

-Satıcı firma veya kullanıcı ürünü alıcıya kargolar.

-Alıcı ürünü teslim alıp inceler ve işleme onay verir.

-Alıcının onayını takip eden ilk iş gününde ödeme satıcının hesabına aktarılır.

Bu nedenle, kıbrıssepetim.com’un ürün teslimat şeklinde “Kapıda Ödeme” seçeneği bulunmamaktadır.


Kredi Kartı ile nasıl ödeme yapabilirim?

Siteden yapacağınız tüm alışverişlerde kredi kartınızla güvenle ödeme yapabilirsiniz. 3D Secure güvenlik sistemini kullanabilmeniz için kartınızın 3D secure sistemine kayıtlı olmalı ve online alışverişe açık olmalıdır. Kredi kartınızı online alışverişe açtırmak ve 3D Secure güvenlik sistemine kaydettirmek için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.

Sanal Kredi kartı ile nasıl ödeme yapılır?

Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartı yöntemidir. Sanal kredi başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bankanızla iletişime geçiniz.


Sanal Kredi kartı ile nasıl ödeme yapılır?
Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabınıza ya da kredi kartınıza bağlı tanımlanan, limitini sizin belirlediğiniz, internette alışveriş yaparken kullanabileceğiniz bir kredi kartıdır. Sanal kredi kartı başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için lütfen bankanızla irtibata geçiniz.

Birden fazla ürünün ödemesini tek seferde yapabilir miyim?

Eğer bir adetten daha fazla ürün satın almak istiyorsanız “Alışveriş Sepeti”ni kullanarak, tüm ürünlerin ödemesini tek seferde yapabilirsiniz.


İndirim Kuponu ve Hediye Çeki nedir, nasıl kullanılır?

İndirim Kuponu ve Hediye Çeki kıbrıssepetim’in, alışverişlerinde faydalanmaları için kullanıcılarına sunduğu indirim avantajıdır. Kupon ve hediye çekleri sunulan fırsat ve ürünlere göre değişiklik göstermektedir. Kullanıcı panelinizden tüm takip ve kullanım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Alışveriş işlemini bitirdiniz ama ödeme seçeneğini değiştirmek istiyorsunuz?

Kıbrıssepetim’in ödeme seçeneğine müdahale etme veya üzerinde değişiklik yapma hakkı bulunmamaktadır. Taksitli yaptığınız ödemeyi tek çekim olarak veya tek çekim ödemelerinizi taksitli olarak değiştirmek isterseniz, satıcıdan işlemi iptal etmesini isteyebilir sonra istediğiniz ödeme seçeneğini kullanarak ürünü tekrar satın alabilirsiniz.


Ödeme Güvenliği

Kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?

Kart bilgileriniz kıbrıssepetim’de saklanmamaktadır. Bu nedenle kartınız bilginiz dışında kullanılamaz. Satın alınan bir ürünün tekrar tahsil edilmesi kıbrıssepetim ve bankaların teknik alt yapısı tarafından engellenmektedir.


Kıbrıssepetim’de kredi kartı/banka kartı  kullanmanın riski var mıdır?

İnternet üzerinden kredi kartı kullanarak alışveriş yapmak, herhangi bir mağazadan kredi kartı ile alışveriş yapmaktan daha güvenlidir. Bir mağazada veya restoranda, kredi/banka kartınızı ödeme için bir başkasına vermeniz daha risklidir.

Kıbrıssepetim, ödemeniz esnasında lisanslı özel bir şifreleme ile ilgili bankaya aktarır. Bankadan gelen cevaba göre işlem gerçekleştirilir.


CVC2 (CVV) numarası nedir?

Kartınızın arka yüzünde bulunan numaranın son 3 hanesine CVC2 numarası adı verilmektedir. Bu numara alışverişiniz için ekstra bir güvenlik sağlanmaktadır. Kıbrıssepetim’deki kredi kartı ödeme işlemlerinde bu numara istenmektedir.


3D Secure nedir?

3D Secure, internetten güvenle alışveriş yapılabilmesi için Visa ve Master Card tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir.

Bu sistemle hem kart sahipleri hem de üye iş yerleri, internet dolandırıcılıklarına karşı güvence altına alınmıştır.