Alış Sonrası İşlemler


Ürünü satın aldım, bu süreçte ne yapmam gerekiyor?

-Ödeme yaptığınızda ürün bedeli kıbrıssepetim.com’un havuz hesabına (güvenli hesap) aktarılır. Siz ürünü teslim alıp onay vermeden ürün bedeli satıcı firmaya aktarılmaz.
(1) Satıcı Ürünü Kargolar

Ürünü satın aldıktan sonra satıcı tedarik sürecine başlar, ürün detayda belirtilen süre içerisinde tedarik edilip tarafınıza kargolanmalıdır. Tedarik ve kargo sürecini üye panelinizden takip edebilir, mail veya sms yoluyla gönderilen mesajlardan bilgi edinebilirsiniz.
(2) Ürünü onaylayın

Ürün size kargolandıktan sonra ürüne onay vermeniz için 3 iş günü süreniz vardır. Ürünü teslim aldığınızda kontrollerinizi yapıp onay verin.

Onay verdiğinizde, kıbrıssepetim.com havuz hesabında bekletilen ürün bedeli satıcı firmanın hesabına aktarılır.
(3) Puan ve yorum verin

Aldığınız ürün ve alışveriş süreci hakkında puan ve yorumda bulunarak alışveriş tecrübenizi diğer kıbrıssepetim.com kullanıcılarına aktarın.

“Sıfır Risk” sorularınız

-Satıcı firma ürünü kargolamadı


Satıcı, ürün detayında belirtilen tarihler süresinde ürünü kargolamazsa kıbrıssepetim tarafından satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik süreç başlar. Son 24 saat içerisinde de ürününüz kargoya verilmezse kıbrıssepetim çağraı merkezine durumu bildirebilir ve siparişi iptal edebilirsiniz. Kullanıcı panelinizde bulunan “siparişi iptal et” linki ile de kolaylıkla iptal gerçekleştirebilirsiniz. Satışı iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir ve size tek taraflı puan ve yorum hakkı verilir.
Ürün bana ulaşmadı.

Kargolanan ürün 3 iş günü içerisinde size ulaşmadıysa üye panelinizden “Sorun Bildir” seçeneğinden kıbrıssepetim çözüm merkezine ulaşabilir ve onay süresini 72 saat uzatabilirsiniz. Yine dilerseniz ürün satırından satıcı firmaya mesaj göndererek kargonun son durumu hakkında bilgi talep edebilir, ayrıca kargonun web sitesinden kargonun son durumunu kontrol edebilirsiniz.
Ürün iadesi ve sorun bildirimi

Teslim aldığınız ürünü iade etmek için, üye panel sayfanızdan sorunu bildirerek iade sürecini başlatabilirsiniz. Sorun bildirim işleminden sonra çözüm merkezimiz gerekli dönüşleri tarafınıza sağlayacaktır.
Mesafeli Satış Sözleşmesinin Saklanması

Alıcı ve satıcılar arasında yapılan mesafeli satış sözleşmeleri, alıcıya e-posta yoluyla gönderilir.
Gizlilik Kuralları

Kıbrıssepetim üzerindeki işlemlerinizden elde edilen kişisel veriler Gizlilik Politikasında açıklanan kurallar ışığında saklanır ve kullanılır. Alıcı ve satıcılar da burada yer verilen kurallara uymakla yükümlüdür.