Nasıl Urun Alirim


Kıbrıssepetim.com ürün satışı yapmamaktadır. Satın aldığınız ürünler kıbrıssepetim.com tarafından değil, satıcı olarak işlem yapan mağazalar tarafından size gönderilir.
Bir ürünü almaya karar verdiğinizde, ürün sayfasında bulunan ürün açıklamalarını, kargo bilgilerini, ürünün tedarik süresini ve satıcının profil sayfasını inceleyin.

Ürünü nasıl alırım?
-Öncelikle kibrissepetim.com sitemize üye olmalısınız
-Beğendiğiniz ürünün detay sayfasına gelerek “Sepete Ekle” linkine tıklayın, açılan pencerede “Alışverişi Tamamla” seçeneğini tıklayarak ödeme ekranına gelin.
- Ödeme ekranında kredi kartı veya banka havalesi olarak ödemenizi yapın. Kredi kartı ödemesi için kartınızın online ödeme işlemlerine açılmış olması gerekmektedir. Aksi halde bankanız ile görüşerek kredi kartınızın online işlemlere açılmasını talep edebilirsiniz.
-Ödeme akranında alacağınız ürünleri, birim fiyatlarını ve kaç adet alındığını görebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünler için bu ekranda ekleme/çıkarma veya adet sayılarını değiştirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
-Ürünlerin tarafınıza gönderim yapılabilmesi için kargo adresi istenecektir, bu durumda kayıtlı adresinizi seçebilir veya yeni bir adres oluşturabilirsiniz. Kargo sürecinde olumsuz bir durum yaşamamak adına vereceğiniz bilgiler çok önemlidir.
Ürünü satın aldım, bu süreçte ne yapmam gerekiyor?
-Ödeme yaptığınızda ürün bedeli kıbrıssepetim.com’un havuz hesabına (güvenli hesap) aktarılır. Siz ürünü teslim alıp onay vermeden ürün bedeli satıcı firmaya aktarılmaz.
(1) Satıcı Ürünü Kargolar
Ürünü satın aldıktan sonra satıcı tedarik sürecine başlar, ürün detayda belirtilen süre içerisinde tedarik edilip tarafınıza kargolanmalıdır. Tedarik ve kargo sürecini üye panelinizden takip edebilir, mail veya sms yoluyla gönderilen mesajlardan bilgi edinebilirsiniz.
(2) Ürünü onaylayın
Ürün size kargolandıktan sonra ürüne onay vermeniz için 3 iş günü süreniz vardır. Ürünü teslim aldığınızda kontrollerinizi yapıp onay verin.
Onay verdiğinizde, kıbrıssepetim.com havuz hesabında bekletilen ürün bedeli satıcı firmanın hesabına aktarılır.
(3) Puan ve yorum verin
Aldığınız ürün ve alışveriş süreci hakkında puan ve yorumda bulunarak alışveriş tecrübenizi diğer kıbrıssepetim.com kullanıcılarına aktarın.
“Sıfır Risk” sorularınız
-Satıcı firma ürünü kargolamadı
Satıcı, ürün detayında belirtilen tarihler süresinde ürünü kargolamazsa kıbrıssepetim tarafından satıcıya hatırlatma mesajı gönderilir ve son 24 saatlik süreç başlar. Son 24 saat içerisinde de ürününüz kargoya verilmezse kıbrıssepetim çağraı merkezine durumu bildirebilir ve siparişi iptal edebilirsiniz. Kullanıcı panelinizde bulunan “siparişi iptal et” linki ile de kolaylıkla iptal gerçekleştirebilirsiniz. Satışı iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir ve size tek taraflı puan ve yorum hakkı verilir.

Ürün bana ulaşmadı.
Kargolanan ürün 3 iş günü içerisinde size ulaşmadıysa üye panelinizden “Sorun Bildir” seçeneğinden kıbrıssepetim çözüm merkezine ulaşabilir ve onay süresini 72 saat uzatabilirsiniz. Yine dilerseniz ürün satırından satıcı firmaya mesaj göndererek kargonun son durumu hakkında bilgi talep edebilir, ayrıca kargonun web sitesinden kargonun son durumunu kontrol edebilirsiniz.
Ürün iadesi ve sorun bildirimi
Teslim aldığınız ürünü iade etmek için, üye panel sayfanızdan sorunu bildirerek iade sürecini başlatabilirsiniz. Sorun bildirim işleminden sonra çözüm merkezimiz gerekli dönüşleri tarafınıza sağlayacaktır.
Mesafeli Satış Sözleşmesinin Saklanması
Alıcı ve satıcılar arasında yapılan mesafeli satış sözleşmeleri, alıcıya e-posta yoluyla gönderilir.

Gizlilik Kuralları
Kıbrıssepetim üzerindeki işlemlerinizden elde edilen kişisel veriler Gizlilik Politikasında açıklanan kurallar ışığında saklanır ve kullanılır. Alıcı ve satıcılar da burada yer verilen kurallara uymakla yükümlüdür.